Algorand Kurs ( ALGO )


Kurs Algorand w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Algorand na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator ALGO / USD

 


 

 


Co to jest Algorand (ALGO) ?

 

Algorand to zdecentralizowana sieć technologii blockchain, której natywna waluta znana jest jako ALGO. Ideą Algorand było połączenie cech głównych, ugruntowanych kryptowalut – takich jak decentralizacja, transakcje bez centralnego organu, łatwe do podziału tokeny – ale z większą szybkością i mniejszą mocą obliczeniową niezbędną do uruchomienia systemu.

Algorand wykorzystuje zalety zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych projektów blockchain. Nazwa Algorand pochodzi od Algorithmic Randomness (Algo + Rand).

 

Jaki problem rozwiązuje Algorand ?

 

Aby zrozumieć, co Algorand zamierza zrobić, musimy wiedzieć, czego nie udało się zrealizować innym sieciom blockchain istniejącym przed Algorandem. W końcu projekt ten ma na celu rozwiązanie nieefektywności innych blockchainów.

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą i jest niekwestionowanym liderem w przestrzeni kryptowalut. Od samego początku ma tytuł największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, jest dobrze znana jako platforma do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Jaka jest cecha wspólna wymienionych aktywów cyfrowych? Oba wykorzystują rozproszoną księgę do przechowywania transakcji. Jednak problem z ich księgą główną polega na tym, że są one nieefektywne w swojej obecnej formie. Ethereum, choć wydajniejsze od Bitcoina, również boryka się z problemami skalowalności.

 

Krótko mówiąc, platformy blockchain powstałe przed Algorandem nie zdołały rozwiązać szeroko nagłośnionych problemów w przestrzeni kryptowalutowej. Rozwiązanie tych problemów jest niezbędne, aby przenieść branżę blockchain na wyższy poziom.  Algorand rozwiązuje największe kłopoty poprzedników poprzez swoje innowacyjne rozwiązania.

 

Decentralizacja

 

Decentralizacja jest kluczowym aspektem każdego blockchainu. Algorand upoważnia swoją społeczność do kształtowania przyszłości sieci poprzez angażowanie ich we wszystkie decyzje dotyczące wszelkich technicznych, politycznych lub monetarnych aspektów ekosystemu. Algorytmiczna losowość odgrywa kluczową rolę w uczynieniu z Algoranda prawdziwie zdecentralizowanego blockchaina.

 

Skalowalność

 

Jeśli chodzi o skalowalność, już widzimy, jak rosnące wykorzystanie aplikacji DeFi obciąża sieć Ethereum. Niedawny wzrost liczby transakcji w sieci Ethereum spowodował spustoszenie, prowadząc do absurdalnego wzrostu kosztów transakcji. Aktualnie sieć przeżywa swój gorszy okres, ponieważ jest przeciążona, a wszystko za sprawą braku wystarczającej skalowalności, aby opanować tak duży wzrost transakcji. 

Użytkownicy Uniswap narzekali na 10-krotny wzrost kosztów, ponieważ musieli płacić dwucyfrowe, a czasem trzycyfrowe opłaty za gaz, aby zrealizować nawet małe transakcje.

 

Natywny token ALGO

 

ALGO to natywny, token Algorand, który stanowi podstawę całej sieci. Maksymalna podaż tokenów Algorand to 10 miliardów, natomiast całkowita podaż wynosi ponad 6,5 miliarda. Łącznie odłożono 3 miliardy tokenów ALGO, aby zwiększyć ich podaż w obiegu w ciągu pięciu lat, podczas gdy 1,75 miliarda tokenów ALGO jest przeznaczonych na nagrody za uczestnictwo, które będą dystrybuowane w czasie.

 

Staking

Algorand wykorzystuje unikalną odmianę Proof of Stake o nazwie Pure Proof of Stake (PPoS). PPoS jest wysoce zdemokratyzowanym mechanizmem konsensusu PoS z niskim minimalnym wymogiem stakingu w celu uczestniczenia w sieci i zabezpieczania jej — do uczestnictwa wymagana jest tylko 1 moneta ALGO.

 

Podsumowanie projektu Algorand

 

Istnieje wiele projektów blockchain, które można uznać za konkurentów Algoranda. Za tym projektem jednak stoi profesjonalny zespół, wielu znanych inwestorów i świetna technologia. 

Co więcej, Algorand ma mocne podstawy naukowe oraz wygląda na godny uwagi projekt, który może stworzyć przełomowe rozwiązania technologiczne. Czas pokaże, czy zespół będzie w stanie wprowadzić te rozwiązania w życie.

 

Aktualności z Tweetera Algorand:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.