Binance Coin Kurs ( BNB )


Kurs Binance Coina w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Binance Coina na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator BNB / USD

 


 


Co to jest Binance Coin (BNB) ?

 

BNB to kryptowaluta, która została stworzona przez Binance, największą giełdę kryptowalutową na świecie w 2017 roku. Moneta została po raz pierwszy wyemitowana i uruchomiona podczas imprezy crowdfundingowej ICO (Initial Coin Offering), w lipcu tego samego roku. BNB został początkowo wyemitowany jako token ERC-20, ale aktualnie jest to moneta napędzająca łańcuch bloków Binance, czyli największą konkurencję blockchaina Ethereum.

 

Zastosowanie BNBCoina

 

W ciągu ostatnich kilku lat BNB znalazło kilka sposobów wykorzystania więcej, niż pierwotnie zakładano. Większość z nich wywodzi się z kampanii Binance, które zachęcają fanów giełdy i całej kryptowalutowej społeczności do tworzenia innowacyjnych aplikacji na BSC i poza nim. Poniżej znajduje się kilka zastosowań BNB:

 

  • Opłaty transakcyjne — monety można wykorzystać w celu uiszczenia opłat transakcyjnych na wszystkich platformach Binance. Jest to pierwotne zastosowanie tego tokena.
  • Zakupy — Binance oferuje kartę VISA, dzięki której użytkownicy mogą robić zakupy i wypłacać BNB na całym świecie.
  • Inwestycje — giełda pozwala użytkownikom inwestować w projekty IEO, które znajdują się na Binance Launchpad przy użyciu tylko tego tokena.
  • Handel — Binance Coin to świetna inwestycja zarówno dla krótko-, jak i długoterminowych traderów. Wartość aktywów wzrosła kilkakrotnie od czasu wprowadzenia ich na rynek.
  • Stakowanie — inteligentny łańcuch Binance wykorzystuje mechanizm konsensusu zwany Proof of Staked Authority. Jest to połączenie mechanizmów Proof of Stake (POS) i Proof of Authority (POA). Staking zapewnia walidatorom nagrodę w postaci większej ilości BNB pochodzących z płatności użytkowników w sieci.

 

To tylko niektóre z wielu sposobów wykorzystania BNB. Marka stale się rozwija i co jakiś czas odkrywane są inne unikalne funkcje, jakie może pełnić ta kryptowaluta.

 

BNBCoin — spalanie monet

 

Unikalną cechą BNB, której nie ma większość innych głównych kryptowalut, jest skończona liczba monet, które zostały stworzone w momencie sprzedaży tokenów. Binance stworzyło BNB, aby zachęcić do udziału w swoim ICO, umożliwiając posiadaczom tokenów ubieganie się o zniżki po uruchomieniu platformy. Istniało jednak duże prawdopodobieństwo, że wartość BNB spadnie, gdy okres zniżki wygaśnie po 4 latach.

 

Aby temu zapobiec, Binance przyjął koncepcję spalania monet w swojej białej księdze (whitepaper), zobowiązując się do zmniejszenia całkowitej podaży BNB o 50%. Zgodnie z księgą, giełda wykorzystałaby 20% kwartalnych zysków na odkupienie zaległych tokenów i ich spalenie. Spalanie tokenów oznacza po prostu wycofanie ich z obiegu. Im mniej monet znajduje się w obiegu, tym większa jest ich wartość. Proces ten zwiększa popyt, a w konsekwencji ich cenę.

 

BNB Coin – Wniosek

 

Binance Coin to jeden z najbardziej przemyślanych tokenów użytkowych z rosnącą listą przypadków użycia. Nie wspominając o tym, że od czasu premiery w 2017 roku nastąpił błyskawiczny wzrost jego wartości. Trudno nie znaleźć powodów, dla których warto mieć tego coina w swoim portfelu. Można wykorzystywać go do uiszczania opłat transakcyjnych czy płacenia za bilety i rezerwacje hotelowe. Przy pomocy BNB można również inwestować w określone IEO, które są systematycznie prezentowane w programie Binance Launchpad. 

 

Token kryptograficzny stworzony przez Binance zyskał ogromne wsparcie innych, zagranicznych partnerstw, co pomogło w rozprzestrzenieniu się jego użytkowania. Można śmiało przypuszczać, biorąc pod uwagę progres, jaki poczyniła jedna z największych giełd na świecie, że funkcjonalność tokena zdecydowanie się zwiększy, windując go na szczyt list topowych projektów ostatnich lat w świecie kryptowalut.

 


Aktualności z Tweetera Binance:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.