Binance – Rejestracja krok po kroku

Jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut

Jak założyć konto na giełdzie Binance i je zweryfikować ? Ile wynoszą opłaty transakcyjne i jak je zmniejszyć ? Jakie są podstawowe zabezpieczenie konta na giełdzie Binance ?


Prostota obsługi, bardzo przyjazne i szybko działające oprogramowanie, aplikacja mobilna, uczciwość w działaniu – to tylko niektóre z cech giełdy, która w ostatnim czasie zawładnęła sercami kryptofanów.

Binance, bo to o tej giełdzie mowa, stała się czarnym koniem w wyścigu o największy wolumen. Fakt, że powstała ona dopiero w 2017 roku w zupełności nie przeszkadza użytkownikom, którzy dołączają każdego dnia.

Początkiem 2018 doszło nawet do sytuacji w której giełda, z uwagi na lawinowy przyrost nowych kont, czasowo wstrzymała rejestrację użytkowników. Mając to na uwadze, warto zając miejsce już teraz i nie zwlekać z rejestracją.

Spis treści:

1. Binance – Rejestracja krok po kroku 
2. Binance – weryfikacja konta – informacje
3. Binance – Jak zweryfikować konto ?
4. Binance – Opłaty transakcyjne
5. Binance – Jak zabezpieczyć konto ?

 

1. Binance – Rejestracja krok po kroku 

 

Poniżej prezentujemy instrukcję, jak krok po kroku założyć konto na giełdzie Binance, jednej z najpopularniejszych obecnie giełd obrotu kryptowalutami. Jednak zanim do tego, już na samym początku czeka nas bardzo miła niespodzianka.

Otóż oprócz wersji angielskiej do dyspozycji mamy polską wersja strony. Jest to duży ukłon operatora giełdy w stronę polskich użytkowników i potwierdzenie popularności Binance również nad Wisłą.

Jak założyć konto na Binance ?  Jak wygląda proces rejestracji ? Pierwszym krokiem jest wejście na oficjalną stronę giełdy i wybranie w prawym górnym rogu zakładki “Zarejestruj się.

 

>>> Załóż konto na Binance

 

jak zalożyć konto na binance

 

Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza rejestracyjnego, który umożliwia utworzenie darmowego konta na Binance. Zawiera on następujące pola:

 • e-mail
 • hasło
 • ID Polecającego – jest to nr osoby, która zaprosiła nas do korzystania z giełdy:
  23568765 – to nasze ID, podając je wspierasz tą stronę 😉  Z góry dziękujemy !
 • akceptacja warunków – “Posiadam co najmniej 18 lat i zgadzam się z zapisami dokumentu. Zasady i warunki użytkowania Binance”

binance-rejestracja


Tuż po wypełnieniu i akceptacji warunków zostaniemy przeniesieni do miejsca z brakującym puzzlem. Za pomocą suwaka musimy go przesunąć w odpowiednie miejsce. W ten sposób potwierdzamy, że rejestracji dokonuje człowiek, a nie bot.

Po chwili na naszą skrzynkę e-mail zostaje wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym. Celem jest weryfikacja naszego adresu e-mail.

 

 

Następnie przechodzimy na naszą skrzynkę e-mail, otwieramy wiadomość od Binance i potwierdzamy nasz adres e-mail klikając “Verify Email“.

 

 

Gotowe. Nasze konto zostało aktywowane. Od tego momentu mamy możliwość dokonywania depozytów i handlu kryptowalutami.

 

 

>>> Załóż konto na Binance

 

Pamietaj ! Giełda Binance to prawdziwy rynek. Możesz tam zyskać jak i stracić.
Bądź świadom ryzyka i pełnej odpowiedzialności na swoje decyzje.


2. Binance – weryfikacja konta – informacje

 

W czasie kiedy większość kantorów i giełd wymaga weryfikacji konta, Binance maksymalnie ułatwia się życie użytkownikom. Weryfikacja konta nie jest wymagana, przynajmniej tak jest w tym momencie, jak długo jeszcze … zobaczymy !

Nie musimy przesyłać żadnych dokumentów, by moc zlecać transakcje. Temat weryfikacji pojawia się dopiero w momencie, kiedy nasze wypłaty zaczną przekraczać 2 BTC dziennie. Wtedy weryfikacja będzie już konieczna.

 

Binance - Weryfikacja konta - Level

 

Jest to świetna wiadomość dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku krypto. W praktyce oznacza to tyle, że jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę i nie dokonujemy dużych wypłat dziennych, możemy korzystać z Binance od razu i bez zbędnych utrudnień.

 

3. Binance – Jak zweryfikować konto ?

 

Osoby, które potrzebuje większych limitów, muszą zweryfikować swoje konto. Na początku muszą one wybrać rodzaj konta, z którego mają zamiar korzystać. Czy to będzie konto:

 • Indywidualne
 • Firmowe 

Wybierając konto “Indywidualne” zostajemy poproszeni o dane osobowe, imię nazwisko, adres, kraj pochodzenia. Kolejny krok to wybór dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Może to być, paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy.


Binance - weryfikacja

 

Załączamy wybrany plik za pomocą opcji “Upload file“. Bardzo ważna jest dobra jakość zdjęcia jak i to, by wszystkie dane były dobrze widoczne. Po przesłaniu dokumentu zostaniemy poproszeni o zdjęcie własnej twarzy.

 

Binance - weryfikacja konta

 

Kolejny etap to pobranie na telefon aplikacji Binance. Możemy to zrobić poprzez Google Play lub podany link do pobrania — >> No Binance Mobile App? Download >>

Kiedy już ją zainstalujemy i uruchomimy przechodzimy do zakładki “Account” i wybieramy “Scan“. Za pomocą aplikacji Binance skanujemy podany kod na stronie weryfikacji. Proszę nie mylić z aplikacją Google Authenticator. Kod musimy zeskanować aplikacją Binance:

 

Binance - weryfikacja konta

Po zeskanowaniu kodu QR pojawi się prośba o selfie przednią kamerką telefonu. Będą to widoczne ramki, do których musimy dopasować własną twarz, odpowiednio manewrując telefonem. Po chwili usłyszymy robota mówiącego “Please blink now“. Mrugamy oczama i gotowe !

W przypadku dobrej jakości zdjęć i stosowaniu się do zaleceń, weryfikacja następuje natychmiastowo.

 

4. Binance – Opłaty transakcyjne

 

Giełda Binance jest jedną z najkorzystniejszych giełd, jeśli chodzi o opłaty za handel kryptowalutami. Założenie konta jest całkowicie darmowe. Podobnie ma się sprawa z jego utrzymywaniem, jak i dokonywaniem depozytów. Brak jest jakichkolwiek opłat.

Jedyne koszty na jakie natrafimy dotyczą prowizji od dokonywanych transakcji i wypłat.
>>> Tutaj znajduję się tabela prowizji pobieranych w przypadku wypłat. Nie są one wysokie. W przypadku opłat transakcyjnych ogólna prowizja za handel wynosi 0.1 %. Dodatkowo istnieje sposób na to, by ją znacząco zmniejszyć.

Binance dysponuje własnym coinem – BNB. Posiadając go możemy korzystać z 25 % rabatu na opłaty ( wystarczy włączyć opcję pobierania opłat w BNB ). Im więcej BNB na naszym koncie, tym większą ma ono rangę i na na większe upustu możemy liczyć. Poziom VIP rozpoczyna się od 50 BNB.

 

Binance - Binance Coin - Opłaty transakcyjne

 

Oto tabela obrazująca opłaty w zależności od poziomu VIP:

 

 

Wysokość prowizji ustalana jest na podstawie wolumenu z ostatnich 30 dni (w BTC) oraz na podstawie wysokości salda w BNB. Każdego dnia przeprowadzana jest kalkulacja obrotów oraz sprawdzane bieżące saldo BNB. 

 

>>> Załóż konto na Binance

 

5. Binance – Jak zabezpieczyć konto ?

 

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie na rynku kryptowalut. W przypadku giełd po prostu musimy korzystać z zabezpieczeń. Jednym z podstawowych sposobów ochrony naszego konta jest 2FA (Two-Factor Authentication).

 

 

Pobierając specjalną aplikację na telefon i synchronizując ją z giełdą, przy każdym logowaniu będziemy proszeni o sześciocyfrowy kod, który zmienia się co 60 sekund. Two-Factor Authentication znacząco zmniejsza ryzyko włamania.

O zasadach bezpieczeństwa przypomina również sama giełda. Po dokonaniu rejestracji i zalogowaniu się na konto Binance, natrafimy na następujący komunikat:

 


Przestrzega on nas przed tym, aby:

 

 •  Upewnić się, że jesteśmy na pewno na stronie Binance. Należy dokładnie sprawdzić adres domeny.
 • Nigdy nie instalować pluginów kojarzonych z Binance ( poza jednym wyjątkiem, więcej na zdj. )
 • Nigdy nie dzwonić do osób podających się za Support Binance
 • Nigdy nie podawaj nikomu własnego kodu 2FA ( Two-Factor Authentication ), nawet osobom z Support-u Binance
 • Nigdy nie wysyłać środków do osób podających się za Support Binance

 

Mamy nadzieje, że ta instrukcja dotycząca rejestracji na Binance okazała się dla Was pomocna. Życzymy bezpiecznego handlu kryptowalutami na Binance.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.