Chiliz Kurs ( CHZ )


Kurs Chiliz w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Chiliz na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator CHZ / USD

  


 

Co to jest Chiliz (CHZ)?

 

Chiliz (CHZ) to cyfrowa waluta dla platform sportowych i rozrywkowych, która napędza pierwszą na świecie skalowaną i stokenizowaną platformę do głosowania, na której fani mogą kupować, handlować i mieć wpływ na niektóre decyzje podejmowane przez władze klubu. W październiku 2018 r. została wyemitowana niezmienna liczba tokenów Chiliz w głównej sieci Ethereum wynosząca 8,8 miliarda, a po wczesnej dystrybucji, CHZ został publicznie notowany na głównych giełdach kryptowalut, w tym Binance, KuCoin i BitMax.

Chociaż Chiliz zaczynał jako token ERC-20, to został również zaprojektowany tak, aby był kompatybilny z BEP-2 ze względu na aktywną rolę Binance Launchpool w wypuszczeniu nowych tokenów fanów w ramach strategicznego partnerstwa, które łączy obie marki. BEP-2 to techniczny standard emisji i implementacji tokenów w łańcuchu Binance. Standard ten to nic innego jak zbiór zasad, których powinny przestrzegać tokeny, aby funkcjonować w ekosystemie Binance Chain. Porównywalnym standardem do wydawania tokenów na blockchainie Ethereum jest ERC-20.

Sukces Chiliz w upowszechnianiu swojej platformy rozrywki sportowej wynika z faktu, że użytkownicy na całym świecie mogą uczestniczyć w systemie przy minimalnym zrozumieniu leżącej u podstaw tego projektu, technologii blockchain. Pomimo tego, że jest to niedoceniane, to wykorzystanie technologii blockchain przez Chiliz odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu, że cyfrowe zasoby w ekosystemie — tokeny CHZ i tokeny fanów — są łatwo identyfikowalne, weryfikowalne i niezmienne.

 

Giełda Chiliz

 

W styczniu 2020 roku Chiliz ogłosił uruchomienie, pierwszej w swoim rodzaju mobilnej i desktopowej giełdy kryptowalutowej dla aktywów sportowych i rozrywkowych. Jest do dedykowana giełda dla Fan Tokenów, określana jako „Pierwsza na świecie giełda sportowa z tokenami”. Platforma umożliwia zarówno fanom sportu, jak i fanom kryptowalut handel Fan Tokenami, które reprezentują największe sportowe marki. Ponadto tokeny fanów są sparowane z tokenem Chiliz, który jest aktywem bazowym na całej giełdzie.

 

Tokeny fanów

 

Tokeny fanów powstają na sidechainie platformy Socios, który wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Authority (PoA). Angażuje ona fanów i jest zbudowana od podstaw na infrastrukturze blockchainu Chiliz i wykorzystuje ten token jako wyjątkową walutę na platformie. Socios pozwala fanom kupować markowe tokeny kibica od niektórych z największych i najbardziej renomowanych drużyn sportowych na świecie tj.: FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray, Atletico de Madrid, OG, CAI i UFC.

Tokeny fanów kupione na Socios pozwalają użytkownikom wpływać na ich zespoły poprzez głosowanie powszechne i kwalifikować się do nagród i wyróżnień zespołowych opartych na zaangażowaniu. Przykładem mogą być kibice Juventusu, którzy dzięki swoim tokenom wybrali wygląd oficjalnego autokaru swojej drużyny. Wszystkie tokeny fanów są tworzone przy użyciu łańcucha bloków Chiliz, a wszystkie głosowania na platformie są wykonywane jako seria inteligentnych kontraktów, które przebiegają przez blockchain Chiliz.

 

Przyszłość Chiliz

 

Blockchain w branży sportowej rozwija się w tempie wykładniczym. Biorąc pod uwagę sytuację spowodowaną przez pandemię, kibice nie mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, a drużyny sportowe odniosły spore straty finansowe. Chiliz pomaga zarówno fanom, jak i drużynom sportowym, odzyskać przynajmniej w pewnym stopniu straty, które zostały poniesione w ostatnim roku. Obecnie kapitalizacja Fan Tokenów wynosi ponad 400 milionów dolarów, ale spoglądając na szybką implementację i pozyskiwanie partnerstw z największymi markami sportowymi na świecie jest to ekscytujący czas dla Chiliz i warto zainteresować się tym projektem.


Aktualności z Tweetera Chiliz:Szczegółowe informacje dotyczące kryptowaluty Chiliz dostępne są na oficjalnej stronie projektu www.chiliz.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.