Dogecoin Kurs ( DOGE )


Kurs Dogecoina w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Dogecoina na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator DOGE / USDCo to jest Dogecoin (DOGE) ?

 

Dogecoin (DOGE) to kryptowaluta wprowadzona na rynek w grudniu 2013 roku, prawdopodobnie dla żartu. Sytuacja jednak przybrała inny obrót niż oczekiwany. Inwestorzy zaczęli uważać blockchain Dogecoin, który wywodził się z Litecoina za niezawodny, co jest jednym z głównych powodów, dla których ta kryptowaluta zyskała na znaczeniu. Największym zwolennikiem i promotorem tego projektu został sam Elon Musk, który oświadczył, że posiada ją w swoim portfelu. Nie trzeba mówić, w którym kierunku ruszyła cena, na chwilę po tej wiadomości.

 

Jak działa Dogecoin ?

 

Dogecoin to wersja Lukcycoina, który obecnie nie istnieje, a który był rozwidleniem Litecoina (który również jest rozwidleniem Bitcoina). Blockchain Dogecoin może przetwarzać około 30 transakcji na sekundę, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku Bitcoina. Wykorzystuje on algorytm konsensusu o nazwie Auxiliary Proof of Work, który pozwala tym, którzy wydobywają inne kryptowaluty oparte o PoS (przede wszystkim dotyczy to posiadaczy Litecoina) na kopanie DOGE bez dodatkowych kosztów. Proces ten jest znany jako wydobycie połączone.

Początkowe nagrody za wydobycie Dogecoin zostały ustalone tak, aby były losowe i wahały się od zera do miliona DOGE, i trwało to do momentu osiągnięcia podaży 100 miliardów, co nastąpiło w lutym 2018 roku. Od tego czasu każdy wydobyty blok przynosi nagrodę w wysokości 10 000 DOGE. Każdy blok jest wydobywany co minutę, a Dogecoin nie ma limitu podaży. Jackson Palmer, czyli współtwórca Dogecoin oświadczył, że był to błąd i limit sprzedaży powinien być ustanowiony na poziomie 100 miliardów.

Podobnie jak Litecoin, Dogecoin wykorzystuje technologię Scrypt, która ma niższy hashrate i zużywa mniej energii niż algorytm Bitcoin SHA-256. Ogólnie rzecz biorąc, ta kryptowaluta drastycznie różni się od Bitcoina, którego limit podaży wynosi 21 milionów, z czego zdecydowana większość została już wydobyta.

 

Kto stworzył Dogecoin ?

 

Założycielem DOGE jest Jackson Palmer, australijski kierownik projektu. W tym samym czasie Billy Markus, programista z Portland zauważył, jaką popularnością cieszy się w mediach społecznościowych Dogecoin, więc wspólnie z Palmerem zaczęli pracować nad kodem, który miałby stanowić podstawę prawdziwej kryptowaluty. 

Dwa tygodnie po tym, jak Palmer i Markus uruchomili Dogecoin w 2013 roku, jego wartość wzrosła o ponad 300%. W tamtych czasach DOGE był reklamowany jako humorystyczna wersja Bitcoina, ale logo z uśmiechniętym psem stało się tak znane, że niemal każdy trader i człowiek interesujący się tematyką kryptowalut bez problemu kojarzy je z tą kryptowalutą.

 

Dogecoin – Wniosek

 

To jaka przyszłość czeka Dogecoin, jest czystym wróżeniem z fusów. Dużym problemem przestrzeni kryptowalutowej jest polaryzacja opinii. Komentatorzy, masa ekspertów czy blogerzy, albo wierzą, że kryptowaluty będą szeroko implementowane albo że cała ich historia się zakończy z powodów politycznych.

Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut wzorowanych na memach, ogromnym ograniczeniem Dogecoin jest niemożność wykorzystania jej do przeprowadzania transakcji na szeroką skalę. Kolejnym ważnym aspektem jest to, że nie ma odgórnie ustalonego limitu podaży, co również może zniechęcać do inwestycji, natomiast jedno jest pewne — Dogecoin jest obecnie jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych kryptowalut w świecie kryptowalut.

 

Aktualności z Tweetera Dogecoin:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.