Jak kupić Bitcoiny kartą na giełdzie Binance ?

Rewolucyjna usługa w świecie krypto

Giełda Binance dodała nową opcję – możliwość zakupu Bitcoina kartą

Rynek kryptowalut prze do przodu. Nie są to kroczki, ale duże susy. Mimo wielu przeciwności, które napotyka, ciągle się zmienia i rozwija. Świadczy o tym chociażby wprowadzenie ostatnio przez jedną z największych giełd kryptowalutowych płatności kartą.

Do tej pory osoby, które chciały kupić kryptowaluty z poza tych topowych, musiały pokonać kilka etapów: założyć konto w kantorze lub na polskiej giełdzie Bitbay, kupić Bitcoina wysyłając przelew bankowy, przesłać Bitcoina na większą giełdę, kupić wybraną kryptowalutę za Bitcoina.

Obecnie droga ta uległa skróceniu. Zakładając konto na jednej ze znanych giełdzie mamy możliwość zakupu Bitcoina i kilku innych kryptowalut kartą. Środki na portfelu giełdowym dostępne są nawet po 10 minutach. To z kolei oznacza bardzo duże możliwości w handlu, zamianie czy wypłacie.

W tym wpisie pokażemy, jak kupić Bitcoiny, posługując się tą nową usługą.

 

Giełda Binance dodaje płatności kartą

 

Giełda Binance to jedna z najpopularniejszych obecnie giełd kryptowalut. Posiada bardzo przyjazny interfejs i całą rzeszę zwolenników. Do tego dodać należy czołowe projekty, bardzo duży wolumen, proste depozyty i szybkie wypłaty.

Na Binance możemy handlować kryptowalutami bez weryfikacji. Istotna jest jedynie kwestia wypłata. Jeśli chcemy zlecać wypłaty przekraczające 2 Bitcoiny, wtedy już musimy się zweryfikować. W przypadku mniejszych wypłat, nie ma takiego obowiązku.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób dysponujących Bitcoinem i chcących jedynie dokonać transakcji wymiany czy kupna i sprzedaży.

31 stycznia 2019 Binance wprowadziło możliwość zakupu Bitcoina kartą Visa i MasterCard. Usługę tę można by nazwać przełomową w świecie kryptowalut i dużym krokiem w stronę ich adopcji. Jeszcze rok temu news ten brzmiałby wręcz niewiarygodnie.

 

 

Rejestracja na Binance

 

Jak kupić Bitcoiny na giełdzie Binance ? Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie tam konta. W tym celu wchodzimy na stronę Binance i przechodzimy do “Zarejestruj się“.

Podajemy adres e-mail, tworzymy hasło, powtarzamy je, przesuwamy suwak na prawo w puste miejsce, klikamy link aktywacyjny na skrzynce pocztowej i gotowe. Dokładny poradnik, jak to zrobić, zamieściliśmy we wpisie Binance – Rejestracja krok po kroku.

 

>>> Załóż konto na Binance

 

Warto również warto pamiętać o ustawieniu podstawowych zabezpieczeń na koncie. Wśród nich jest pierwsze miejsce zajmuje 2FA (Two-Factor Authentication). Pobieramy aplikację Google Authenticator i łączymy ją z giełdą poprzez zeskanowanie i przepisanie kodu. Od teraz logowanie będzie wymagać podania 6 cyfrowego kodu, generowanego co 60 sekund.

 

Jak kupić Bitcoiny kartą Visa / MasterCard

 

Posiadając już aktywne konto na Binance, przechodzimy do zakładki “Fundusze” Buy with Credit Card“. Tam natrafimy na taki oto formularz. Transakcje zakupu przetwarzaną są przez pośrednika, firmę Simplex.

 


Jakie są korzyści zakupu Bitcoina za pośrednictwem giełdy Binance:

 

 • Szybko: Zakupione kryptowaluty po 10-30 minutach są już dostępne w portfelu
 • Niskie opłaty: 3.5% od kwoty transakcji lub minimalnie 10 USD
 • Wygodnie: Visa i MasterCard są akceptowane ( karty debetowe jak i kredytowe )


Ważne informacje:

Minimalna kwota zakupów to 50 $, zaś maksymalna 20 000 $ dziennie. Miesięczny limit wynosi 50 000 $. Jeśli zdarzy się, że cena kupownej kryprowaluty zmieni się o +/- 2,5%, zakup wymagał będzie ponownego potwierdzenia.

 

Krok 1. Wybór kwoty w USD lub EURO

 

Na początku wpisujemy kwotę, za jaką chcemy dokonać zakupu. Dostępne waluty to USD oraz EURO. Wpisana kwota zostanie automatycznie przeliczona na Bitcoiny. Naciskamy “Kup teraz

 

 

Krok 2. Potwierdzenie kwoty zamówienia, akceptacja warunków zakupu

 

Po podaniu kwoty pojawi się podsumowanie i prośba o zaakceptowanie warunków zakupu. Sprawdzamy, czy wszystko się zgadza i zaznaczamy mały kwadrat w lewym dolnym rogu. Następnie przechodzimy do płatności “Go to payment

 

 

Krok 3. Billing Info – Informacje osobowe i adres płatnika

 

Na kolejnej stronie zobaczymy “Billing Info“. Są to pola zawierające dane osobowe ( e-mail, nr. tel. z prefixem, data urodzenia ) i adres.  Potrzebne będą do zweryfikowania naszego telefonu i e-maila. Wypełniamy formularz ( bez polskich znaków ), akceptujemy warunku korzystania i klikamy “CONTINUE“.

 

Krok 4.  Weryfikacja e-maila i telefonu

 

Po prawidłowym wypełnieniu formularza naszym oczom ukaże się okno z polem na kod. System wysyła w tym samym czasie SMS-em kod potwierdzający na nasz telefon oraz wiadomość e-mail.

Przepisujemy kod SMS, który otrzymaliśmy, a następnie wchodzimy na pocztą mail i klikamy guzik “Verify“. Gdy pojawi się zielony znaczek przy adresie e-mail i nr. tel., będziemy mogli przejść dalej naciskając “CONTINUE“.

 


 

Krok 5. Płatność Karta Visa lub MasterCard

 

Kiedy nasz telefon i adres e-mail są zweryfikowane, możemy dokonać płatności kartą. Na kolejnej stronie pojawia się formularz do podania danych karty płatniczej. Akceptowane są zarówno karty kredytowe jak i debetowe. Płatność następuje natychmiastowo.

 • First Name od Card – Imię na karcie
 • Last Name on Card – Nazwisko na karcie
 • Card Number – Nr. karty
 • Expiration Date – Data wygaśnięcia
 • Security Code – Kod CVC na odwrocie karty

 

 

Krok 6. Weryfikacja na koniec:

 

Ostatnim etapem zakupu jest weryfikacja tożsamości. Niestety przed nią nie uciekniemy. Polskie kantory i giełdy już wprowadziły ten proces. Simplex również. Niestety dziś trudno kupić Bitcoina online bez weryfikacji.

Przez uchwaloną 1 marca 2018 roku ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, stanowiącą wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE, wszystkie legalnie działające podmiotu, muszą dokonywać weryfikacji swoich klientów.

Na ostatniej stronie zostaniemy poproszeni o dodanie dokumentu tożsamości, który musi spełniać następujące kryteria:

 

 • Ważny dokument potwierdzający tożsamość ( np. paszport, dowód osobisty ).
 • Powinien zawierać datę wygaśnięcia
 • Powinien zawierać datę urodzin
 • Powinien zawierać imię i nazwisko
 • Zdjęcie powinno być dobrej jakości
 • Wszystkie rogi dokumentu powinny być widoczne. W przypadku paszportu zdjęcie powinno zawierać obie strony otwartego paszportu,
 • Dokument powinien zawierać informacje po angielsku
 • Zdjęcie wyłącznie w formacie .JPG. PDF nie będzie akceptowany
 • Zdjęcia nie większe niż 4MB

 

>>> Załóż konto na Binance

 

Podsumowanie jak kupić Bitcoiny kartą na Bianance

 

Po dokonaniu płatności i weryfikacji pojawi się potwierdzenie “Your payment request has been approved“. Zakupiona kryptowaluta zostanie dodana do naszego konta Binance. Zobaczymy ją w zakładce “FunduszeSalda“. Proces ten może zająć od 10 – 30 minut.

 

 

Zakupu kryptowalut kartą na tak dużej giełdzie to bardzo dobry znak. Oznacza on przede wszystkim otwarcie się na nowych odbiorców. Tak jak dokonujemy płatności w sklepach, tak też kryptowalut, możemy kupić kartą. Pozostaje tylko czekać na kolejne oznaki adopcji. 

Mamy nadzieje, że pomogliśmy wytłumaczyć, jak kupić Bitcoiny kartą na Binance.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.