Kryptowaluty – Jak zacząć ?

Ostatnimi czasy głośno było o Bitcoinie, głównie za sprawą błyskawicznie rosnącej ceny, która w szczytowym momencie zbliżyła się do 20 000 USD.

Ale kryptowaluty to nie tylko Bitcoin, to także ponad 1000 innych projektów notowanych na mniejszych lub większych giełdach.

Zaczynając swoją przygodę w tej branży, warto prześledzić TOP 100, czyli 100 projektów z największą kapitalizacją tj. ilością monet pomnożoną przez ich wartość.

 

 


W tym celu pomoże nam jedna z bardzo popularnych stron, a mianowicie CoinMarketCap. Strona ta stanowi główny punkt odniesienia dla wielu Youtuberów, Blogerów i osób z branży.

Obok wartości rynkowej, ceny, wolumenu w przeciągu 24 h, znajdziemy tam również “Circulating Supply”. Wartość ta przedstawia ilość monet jaka znajduje się w obrocie, z kolei “Max Supply” to całkowita ilość monet jaka może być wytworzona . 

Od tych dwóch parametrów w głównej mierze zależy cena wyjściowa. Im więcej monet, tym mniejsza cena. Na CoinMarketCap znajdziemy również linki do stron internetowych projektów jak i nazwy giełd, na których są notowane poszczególne kryptowaluty.

Poniżej znajduje się czołówka listy według Market Cap. Z uwagi na bardzo dużą zmienność na rynku kryptowalut, prezentowane ceny mogą znacząco różnić się od obecnych.

 

 

Darmowa aplikacja Blockfolio na telefon

 

Kiedy już wiemy, jakie kryptowaluty są na rynku, możemy bardzo łatwo zacząć je obserwować. Najprostszym rozwiązaniem jest pobranie darmowej aplikację o nazwie Blockfolio. Dodając interesujące nas kryptowaluty w trybie “WATCH ONLY“, mamy ciągły podgląd na cenę projektu.

 

Źródło: Blockfolio

Ten prosty sposób pozwala na szybkie rozeznanie się na rynku, zanim jeszcze podejmiemy decyzje o zakupie. Aplikacja Blockfolio to bardzo przydatne narzędzie, szczególnie dla osób nastawiających się na handel kryptowalutami. 

 

Aktualne newsy ze swiata kryptowalut

 

Jedna z istotnych przyczyn zmiany ceny kryptowalut są wydarzenia na rynku. Chcąc czy nie chcąc, musimy być na bieżąco z tym, co się dzieje. Nawiązanie współpracy z nowym partnerem, hard fork, airdrop, wypalenie części monet czy chociażby dodanie do nowej giełdy. To tylko niektóre z newsów, które skutkują nagłą zmianą ceny.

Istotnym źródłem informacji w przypadku rynku krypto są popularne strony z aktualnościami. Do najbardziej znanych można zaliczyć:

CoinDesk
Cryptocoinsnews

Cointelegraph
Crypto Insider

oraz fora:

Bitcointalk
Reddit

i przede wszystkim Aplikacje ( Live-chat ):

Telegram
Slack


Wskazówka: Bardzo często na stronach projektów kryptowalut znajduje się link do komunikatora Telegram. Jest to swego rodzaju “czat grupowy”, gdzie udzielają się nie tylko osoby zainteresowane projektem, ale i sami ich przedstawiciele. Śledząc dyskusję możemy dowiedzieć się, jak wygląda obecny rozwój projektu. 

 

Kryptowaluty – Jak zacząć śledzić aktualne wykresy

 

Myśląc o rynku kryptowalut, musimy się nastawiać na bardzo duże wahania cen. Analiza aktualnych kursów kryptowalut to jedna z częstych czynności, która wymaga specjalnych narzędzi.

Tutaj z pomocą przychodzi serwis TradingView. Platforma ta to prawdziwa kopalnie wiedzy na temat bieżących notowań, wskaźników i szczegółowych wykresów. Znajdziemy tam całą masę par kryptowalutowych notowanych na różnych giełdach.

Duża ilość narzędzi do analizy sprawia, że Tradingview cieszy się dużą popularnością wśród społeczności krypto. Większości z dostępnych opcji jest darmowa. Wystarczy się zarejestrować i przejść do zakładki “Chart”.

 

 

Wskazówka: Jeśli już posiadamy konto na TradingView, w panelu Chars odszukujemy zakładkę “Indicators”. Następnie znajdujemy i dodajemy “Bolliger Bands” i “MACD“. Te dwa wskaźniki bardzo pomagają przy śledzeniu kursu.


Z góry dziękujemy za wszystkie Wasze komentarze. Mamy nadzieje, że informacje te okazały się dla was przydatne i już wiecie jak zacząć przygodę z kryptowalutami. 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.