Polygon ( Matic Network ) Kurs ( MATIC )


Kurs Polygon w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Polygon ( MATIC ) na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator MATIC / USD

 Co to jest Polygon (MATIC)?

 

Polygon (wcześniej znany jako MATIC) to indyjska platforma, która pracuje nad rozwiązaniem problemów skalowalności blockchaina Ethereum. Wizją marki jest poprawa skalowalności poprzez wykorzystanie sidechainów. Jest to odpowiedź na niektóre wyzwania, przed którymi stoi obecnie Ethereum — takie jak wysokie opłaty i niska liczba transakcji na sekundę.

Początkowo projekt rozpoczął się pod nazwą MATIC Network. Później, gdy wszystko zaczęło się rozwijać, został przemianowany na Polygon. Dodatkowo zespół, który stworzył tę kryptowalutę, jest zaangażowany w niektóre z najgorętszych obszarów w kryptowalutach tj.: DeFi, DAO i NFT.

 

Cele sieci Polygon

 

Oprócz rozwiązywania problemów skalowalności Polygon koncentruje się również na poprawie użyteczności bez utraty korzyści płynących z decentralizacji. Zespół ma nadzieję na wykorzystanie istniejącej społeczności programistów, aby zapewnić ulepszoną funkcjonalność zdecentralizowanych aplikacji i lepsze wrażenia dla użytkownika,

Założyciele projektu zauważyli, że chociaż dApps są proponowane i rozwijane w dużej liczbie, to sieci, na których działają, są słabo przygotowane do wspierania masowej adopcji tychże aplikacji.

 

Rozmiar łańcucha bloków

 

Ponieważ publiczne łańcuchy bloków wymagają, aby każdy węzeł zarządzał pełną kopią bloków i stanem łańcucha, w miarę upływu czasu i rozrastania się łańcucha bloków, w całym procesie bierze udział mniej węzłów, co zagraża decentralizacji łańcucha bloków.

W przypadku Polygona warstwa podstawowa może przechowywać tylko bloki od początkowego punktu kontrolnego do ostatniego. Może to zrobić, ponieważ wszystkie poprzednie bloki zostały przesłane do głównego łańcucha. Pozwala to nawet urządzeniom mobilnym na uruchomienie węzła.

 

Dlaczego Polygon jest wyjątkowy ?

 

Polygon ma w zamiarze poprawę skalowania i interoperacyjności łańcucha bloków. Istnieje kilka głównych cech, które przyczyniły się do popularności platformy i pozytywnych perspektyw analityków.

Model zabezpieczeń firmy Polygon jest opcjonalny — nie ma potrzebny rezygnowania z elastyczności na rzecz dodatkowego zabezpieczenia, jeśli nie jest potrzebne.
Polygon jest kompatybilny z EVM (Maszyna wirtualna Ethereum), co czyni go przydatnym dla tych, którzy tworzą aplikacje na Ethereum i programują w Solidity.
Polygon jest wystarczająco elastyczny, aby wprowadzić różne rozwiązania skalowalności poza łańcuchami plazmowymi, w tym optymistyczne rollupy i ZK-rollupy.

 

Partnerstwa Polygona

 

Liczne współprace są niezbędne do długoterminowego przyjęcia się na rynku, a tym samym pozytywnego kierunku kursu. Polygon ma silne fundamenty i sieć partnerską składającą się z uznanych i wielkich marek.

Wiele znanych projektów, które obecnie działają na blockchainie Ethereum, w ostatnich tygodnia zdecydowało się na współpracę z siecią Polygon. Wynikało to głównie z astronomicznych opłat transakcyjnych na blockchainie Ethereum.

Binance, Coinbase i Ventures należą do pierwszych inwestorów Polygona. Współpraca ta jest dostępna nie tylko w formie notowań na giełdach, ale przede wszystkim poprzez dalsze partnerstwo mające na celu rozwój tej kryptowaluty.

Ostatnio Mark Cuben, amerykański miliarder i właściciel drużyny NBA Dallas Mavericks, zainwestował w Polygona i chciałby uruchomić na nim swoją platformę NFT. Wydaje się, że są to złote czasy dla tego projektu a znacznie gorsze dla Ethereum.

 

Przyszłość kryptowaluty Polygon

 

Najbliższe miesiące z pewnością będą kolorowe dla tego projektu. Cieszący wydaje się fakt, że skupia się on nie tylko na blockchainie Ethereum, które jest obecnie zdecydowanie największy i najważniejszy, ale także na innych sieciach. Oprócz rozwiązań drugiej warstwy firma Polygon koncentruje się na interoperacyjności, dzięki czemu bez problemu może współpracować z innymi systemami.

Popyt na MATIC i migracje różnych dużych projektów mówią same za siebie. Polygon obecnie jest najpopularniejszym rozwiązaniem dla drugiej warstwy Ethereum. Ten fakt, przy silnych partnerstwach, jakie nawiązuje projekt, pozwala na swobodny rozwój i poszerzanie swojej działalności.

 

Aktualności z Tweetera Polygon:


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.