Stop Loss na Binance. Jaka ustawić zlecenie Stop-Limit ?

Jedną z najważniejszych zasad obowiązujących w tradingu jest ograniczanie strat. Szczególnie na rynku kryptowalut, gdzie wahania cenowe są bardzo duże, absolutnie niezbędnym jest stosowanie mechanizmu ochronnego, ratującego nasz portfel w razie nagłego krachu. Takim mechanizmem jest właśnie opcja STOP LOSS.

Jeszcze przed składaniem zleceń, warto zastanowić się rynkiem, na którym będziemy handlować. Notowania kryptowalut w stosunku do BTC powodują większe zmiany wartości portfela. Handel par kryptowaluta / stablecoin ( np. USDT. ) jest bardziej przewidywalny, ponieważ w przypadku nagłych spadków na rynku i ustawionej opcji STOP-LOSS,  jesteśmy wyrzucani bezpośrednio do “dolara”, zamiast do Bitcoina, który może dalej tracić na wartości. 

 

Jak ustawić zlecenie  STOP-LOSS ( SELL STOP-LIMIT ) ?

 

Obecnie jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalat jest Binance. W sekcji składania zleceń tej giełdy znajdziemy zakładkę pod nazwą SELL – STOP – LIMIT. Opcja ta jest dostępna wyłącznie po dokonaniu wcześniejszego zakupu i ma na celu ochronę kapitału w razie nie przewidzianych zdarzeń na rynku. 

Co dokładnie oznaczają poszczególne określenia ?

  • STOP  – To poziom cenowy, przy którym zlecenie jest realizowane. Dopiero w momencie kiedy cena osiągnie ten poziom zlecenie jest dodawana do książki zleceń, nie wcześniej.
  • Limit –  To dokładna cena naszego zlecenia.
  • Amount – To ilość jednostek, które zostaną sprzedane. Możemy je wygodnie dopasować posługując się dostępnym suwakiem od 0 do 100%.

Przykład: W tym momencie cena Bitcoina to 39 097,61 $. By się zabezpieczyć ustawiamy opcję Stop-Loss na poziomie 37 000 $ ( STOP ). W momencie kiedy cena spadnie do 37 000 $, wystawione zostanie zlecenie sprzedaży na kwotę 36 980 $ ( LIMIT ). Cena Stop i cena Limit mogą być jednakowe, najlepiej jednak, by cena LIMIT była odrobinę niższa od ceny STOP. W ten sposób zwiększamy szanse, że nasze zlecenie na pewno zostanie zrealizowane. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.