Terra Kurs ( LUNA )


Kurs Terra w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Terra na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator LUNA / USD

  

Co to jest Terra ( LUNA ) ?

 

Terra (LUNA) to zdecentralizowana infrastruktura finansowa i protokół blockchain, który wprowadza na rynek kilka unikalnych koncepcji i teorii. Sieć wykorzystuje natywny token, protokół stablecoin, system wyroczni i inteligentne kontrakty, aby przynieść użytkownikom, którzy są podłączeni do Internetu programowalne pieniądze.

Projekt oferuje wiele opcji stablecoinów, które zapewniają natychmiastowe rozliczenie. W tym celu Terra wykorzystuje algorytm stabilizacji cen, który stale zmienia podaż pieniądza na aktywa, aby zachować ich wartość. W ten sposób projekt ten może zapewnić użytkownikom niższe opłaty, większą stabilność, bezproblemową wymianę transgraniczną oraz wysoce responsywne aktywa finansowe.

 

Kryptowaluta LUNA

 

Luna to moneta natywna dla ekosystemu Terra. Ma ona wiele zastosowań. Służy przede wszystkim do obsługi mechanizmów zabezpieczających, które zapewniają stabilność cenową stablecoinów w sieci. Dodatkowo ma kluczowe znaczenie w utrzymywaniu wartości w ekosystemie Terra poprzez staking.

 

Jak działa Terra ( LUNA ) ?

 

Terra wykorzystuje programowalną infrastrukturę, aby zapewnić rynkowi samostabilizujące się monety i inne unikalne funkcje. Aby zrealizować to zadanie, sieć opiera się na elastycznym mechanizmie podaży pieniądza. Platforma automatycznie dostosowuje podaż swoich stablecoinów, aby zapewnić, że ich wartość pozostaje powiązana z ich aktywami bazowymi.

 

Jakie problemy rozwiązuje Terra ( LUNA ) ?

 

Terra łagodzi wiele problemów, z którymi borykają się obecnie najlepsze stablecoiny w całym kryptowalutowym świecie. Po pierwsze, sieć chce ograniczyć centralizację rynku. W przeciwieństwie do konkurencji protokół Terra funkcjonuje na wielu blockchainach. Sieć dąży również do usunięcia ograniczeń technicznych dla tych aktywów poprzez otwartą infrastrukturę finansową.

 

Gdzie zakupić kryptowalutę LUNA ?

 

W Internecie zasadniczo jest bardzo dużo miejsc, gdzie możesz zakupić swoje pierwsze kryptowaluty, natomiast warto korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Poniżej znajdziesz ich listę:

  • Binance — jest to giełda, która powstała w 2017 roku z silnym naciskiem na handel altcoinami. Binance oferuje ponad 100 różnych par handlowych pomiędzy różnymi kryptowalutami. Oferuje również wiele par fiat-krypto.

  • Coinbase — Podczas gdy branża kryptowalut obfituje w podejrzane giełdy, Coinbase uniknął wszelkich kontrowersji. Giełda oferuje niezwykle łatwą w użyciu przestrzeń rynkową, znacznie obniżając barierę wejścia dla inwestycji w kryptowaluty, co jest niezwykle przydatne dla początkujących traderów.

  • Bisq — Wcześniej znany jako Bitsquare, to zdecentralizowana giełda kryptowalut z serwerami zlokalizowanymi na całym świecie. Decentralizacja Bisq oznacza, że ​​nie ma on siedziby w żadnym miejscu ani kraju, co daje mu szereg korzyści. Możesz używać Bisq do handlu kryptowalutami peer-to-peer zamiast za pośrednictwem strony trzeciej, a jego zdecentralizowany charakter sprawia, że ​​jest bezpieczniejszy niż inne, bardziej normalne giełdy.

 

Jak przechowywać kryptowalutę LUNA

 

Jeśli starasz się dokonać poważnej inwestycji w LUNA lub jeśli planujesz trzymać ją w jednym miejscu przez dłuższy czas, portfel sprzętowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Portfele sprzętowe przechowują Twoje kryptowaluty w trybie offline „zimny portfel”. Strategia ta uniemożliwia dostęp do Twoich aktywów oszustom, którzy polują na kolejne łupy. Zarówno Ledger Nano S, jak i bardziej zaawansowany Ledger Nano X, wspierają kryptowalutę Terra ( LUNA ).

 

Podsumowanie projektu Terra

 

Samoregulujące się mechanizmy zasilania pieniężnego marki Terra są unikalne w branży. Projekt odzwierciedla pionierskiego ducha zdecentralizowanego sektora finansowego. Obecnie Terra jest popularna wśród traderów, a sieć ta jest coraz częściej wykorzystywana na całym świecie. Można oczekiwać, że usłyszymy więcej o tym wyjątkowym projekcie, gdy deweloperzy rozszerzą liczbę blockchainów, na których działa protokół, w nadchodzących miesiącach.

 


Aktualności z Tweetera Terra:


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.