Theta Token Kurs ( THETA )


Kurs Theta Token w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs Tokena Theta na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator THETA / USD


 


Co to jest Theta (THETA) ?

 

Theta to zdecentralizowana sieć dostarczania wideo, zasilana przez użytkowników i działająca na dedykowanym blockchainie (Theta Network), której celem jest poprawa transmisji na żywo. Platforma koncentruje się na dostarczaniu wideo na zasadzie peer-to-peer co czyni ją atrakcyjniejszą dla wszystkich użytkowników na całym świecie.

Projekt został wykreowany przez Jieyi Longa i Mitcha Liu. Pierwszy z nich to ekspert w dziedzinie technologii wirtualnej rzeczywistości i transmisji na żywo, a drugi to doświadczony biznesmen, który założył już kilka innych startupów. Theta rozpoczęła swoją historię w 2017 roku i od tamtego momentu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut.

 

Jak działa Theta ?

 

Natywny token Theta (THETA) to token zarządzania działający w sieci Theta. Pomaga on zabezpieczyć blockchain i wykorzystać go do zapewnienia użytkownikom szeregu funkcji.

Theta Fuel (TFUEL), to z kolei token rozdawany użytkownikom oglądającym transmisję w sieci (z nadmierną przepustowością wykorzystywaną do współdzielenia streamów z innymi widzami). TFUEL działa podobnie jak Ethereum Gas i odpowiada za interakcję z inteligentnymi kontraktami w sieci Theta. Jeśli widzowie w sieci udostępniają treści innymi widzom, mogą zdobyć więcej tokenów. Ponadto regularnie organizowane są zrzuty, podczas których użytkownicy otrzymują tokeny.

Podobnie jak wszystkie sieci blockchain, Theta jest oprogramowaniem typu open source, a posiadacze tokenów mają uprawnienia zarządcze, identycznie jak w innych systemach Proof of Stake (POS). Deweloperzy mogą również tworzyć aplikacje DApps na własnej platformie inteligentnych kontraktów marki Theta.

 

Uczestnicy sieci Theta Network

 

Istnieje wielu interesariuszy i węzłów, które stale pomagają wesprzeć ekosystem projektu Theta. Sieć została utworzona z pięcioma głównymi grupami interesariuszy, które zostały omówione poniżej:

  • Widzowie — to wszyscy użytkownicy, którzy odwiedzają witrynę theta.tv, aby oglądać treści wideo. Widzowie zapewniają zaangażowanie, które jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem branży streamingu wideo.
  • Streamerzy — są to producenci treści, dzięki którym transmisje mają podstawę istnienia. Bez streamerów, nie ma transmisji.
  • Reklamodawcy — wykorzystują platformę do promowania swoich usług i produktów. Wydają tokeny Theta na zakup czasu reklamowego w sieci oraz sponsorowanie influencerów.
  • Węzły buforowania — są to komputery i serwery, które zapewniają sieci usługi buforowania w celu poprawy jakości i dostarczania strumienia wideo.
  • Węzły pozyskiwania — są to węzły, które pomagają w zapewnieniu różnych szybkości i rozdzielczości strumieni.

 

Jakie problemy ma rozwiązać Theta?

 

Scentralizowane sieci dostarczania wideo często cierpią z powodu długiego czasu ładowania i buforowania, a Theta chce to zakończyć. Ponieważ technologie takie jak 4K, 8K i wirtualna rzeczywistość są znacznie bardziej wymagające, wizją zespołu Thety jest zapewnienie niezbędnej przepustowości potrzebnej do dostarczania filmów poprzez przesyłanie peer-to-peer. 

Oczekuje się, że oprócz ulepszonego przesyłania strumieniowego dla widzów, twórcy strumieni wideo mogą zaoszczędzić na kosztach infrastruktury i zwiększyć przychody z reklam. Pomijając wszystko to, co zostało wymienione, użytkownicy Thety mogą również stworzyć dodatkowe źródło dochodu dla twórców treści, nagradzając ich bezpośrednio tokenami.

 

Theta Network – Wniosek

 

Odpowiedź Thety na obecne problemy związane ze skalowaniem dostarczania treści jest na pewno fascynująca. Unikalne podejście do sieci P2P, które jest zabezpieczone przez blockchain o wysokiej przepustowości, jeśli się powiedzie, może być przełomowe. To czy uda się utrzymać decentralizację blockchaina Thety i sieć mesh na stałym poziomie jakości, to prawdopodobnie największe wątpliwości całego teamu, który pracuje nad projektem.

Token Theta jako moneta użytkowa również ma wiele sensu i powinna być zachęcająca do dzielenia się przepustowością. To z kolei pomoże w rozwoju i wzroście sieci P2P. Z całą pewnością Theta jest projektem, który może zaskoczyć, a Mitch Liu stojący na czele, gwarantuje odniesienie sukcesu.

 

Aktualności z Tweetera Theta Network:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.