TRON Kurs ( TRX )


Kurs TRONa w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs TRONa na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator TRX / USD

 


 


Co to jest Tron (TRX)?

 

Tron (TRX) to oparta na blockchainie zdecentralizowana platforma, która ma na celu zbudowanie darmowego, globalnego systemu rozrywki dla treści cyfrowych z technologią rozproszonego przechowywania i umożliwienie łatwej i niedrogiej wymiany treści cyfrowych.

Tron został założony we wrześniu 2017 roku przez organizację non-profit z siedzibą w Singapurze o nazwie Tron Foundation. Twórcą projektu jest Justin Sun, czyli protegowany Jacka Ma, założyciela grupy Ali Baba. Zgodnie z początkową ideą, sieć jest oparta na systemie proof-of-stake, w którym 27 super reprezentantów, produkują bloki dla sieci.

Projekt zaczął swoją przygodę na blockchainie Ethereum, aby następnie migrować na swój własny w 2018 roku. Sytuacja okazała się na tyle nieprzewidywalna, że teraz Tron jest głównym konkurentem dla Ethereum. A liczne partnerstwa z takimi potęgami jak Samsung czy Poloniex sprawiają, że niedaleka przyszłość szybko zweryfikuje, czy uczeń stał się lepszy od mistrza.

 

Unikalność Trona

 

Tron jest bardzo szczególną kryptowalutą, ponieważ wprowadza na rynek zupełnie inną perspektywę i cele. Nie ma opłat transakcyjnych dla TRX, co jest dość niezwykłym wyczynem. Ponadto sieć jest w stanie obsłużyć do 2000 transakcji na sekundę.

Posiadanie i „stakowanie” TRX daje użytkownikom możliwość uczestniczenia w procesie wyboru super reprezentantów. Ponadto zdolność platformy do nagradzania twórców treści za ich pracę, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej własności ich projektów, jest niezwykle wartościową koncepcją.

 

Fundacja

 

Fundacja Tron jest organizacją non-profit, która skupia się na rozszerzaniu scenariuszy użycia dla TRX i protokołu Tron. Obecnie TRX działa w jednej z największych zdecentralizowanych sieci na świecie. Dodatkowo cały protokół Trona jest zaprojektowany na otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że każdy może go skopiować i edytować według własnego uznania. Platformy o otwartym kodzie źródłowym są bezpieczniejsze, ponieważ pozwalają społeczności testować kody, a w wypadku wykrycia błędu zespół odpowiedzialny za projekt może zaimplementować poprawki.

 

Wykupienie BitTorrent

 

Zdecydowanie największym wydarzeniem w całej historii funkcjonowania projektu był zakup przez Tron dwóch największych sieci do udostępniania treści peer-to-peer BitTorrent i uTorrent. To skutecznie dodało ponad 100 milionów aktywnych użytkowników do sieci Tron, który w jednym momencie stał się jedną z największych społeczności na świecie.

 

Najlepsze portfele do przechowywania Trona

Do przechowywania TRX możesz używać różnych portfeli, natomiast zalecane jest używanie tylko zweryfikowanych aplikacji, skorzystanie z potencjalnych scamów, może narazić posiadacza tokenów na utratę środków. Przede wszystkim musi być to portfel kompatybilny z kryptowalutą. Poniżej znajdują się dwa najpopularniejsze portfele:

  • Tron Wallet — jest to bezpieczny portfel kryptograficzny typu peer-to-peer dla TRX. Dostępny na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Wszystkie dane są szyfrowane za pomocą hasła i 24 losowo wygenerowanych angielskich słów.
  • Cobo Wallet — to mobilny portfel dla wielu kryptowalut. Posiada niezwykle przyjazny interfejs dla użytkownika i prosty proces konfiguracji, z jakim poradzą sobie nawet najmniej zaawansowane technicznie osoby. Kryptowaluty, jakie poza TRX obsługuje ten portfel to m.in.: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS oraz Dash.

TRON — przyszłość

Pełny potencjał technologii blockchain nie został jeszcze osiągnięty, ale Tron jest jednym z niewielu projektów, który skupiły się na spełnieniu obietnicy, jaka została złożona przed całym światem, co ma wpływ na cenę kryptowaluty. Nadchodzące miesiące i lata będą poświęcone na rozwijaniu partnerstw i marki w kryptowalutowym świecie. Z pewnością są to wielkie chwile dla Trona, a przyszłość pokaże, jak daleko zajdzie ten projekt.


Aktualności z Tweetera TRON:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.