XRP Kurs ( XRP )


Kurs XRP w ostatnich miesiącach:


Sprawdź kurs XRP na żywo

>> Przejdź do Giełdy

 

Kalkulator XRP / USD 

Co to jest XRP ( Ripple )

 

XRP to kryptowaluta funkcjonująca w sieci Ripple. Z kolei Ripple to globalny system płatności, oferujący rozwiązanie dla sektora bankowego i dostawców usług płatniczych. Wcześniejsze określenie projektu mianem Ripple sprawiło, że dziś nazwa ta używana jest również w odniesieniu do XRP.

Cała koncepcja XPR polega na umożliwieniu bankom, dostawcom usług płatniczym i innym instytucjom finansowym tańszego i szybszego sposobu przesyłania środków pieniężnych z jednego krańca świata na drugi. Innymi słowy – tanie przelewy międzynarodowe w kilka sekund.

Głównymi zaletami XRP są:

  • Szybkość: Płatności następują w ciągu 4 sekund
  • Skalowalność: Kryptowaluta XRP obsługuje 1 500 transakcji na sekundę
    i może być skalowana do obsługi tej samej przepustowości co Visa
  • Rozpowszechnianie: Technologia XRP bazująca na technologi Blockchain
    z rosnącą liczbą walidatorów ( ośrodków potwierdzających transakcje )
  • Stabilność: Technologia działa stabilnie od 5 lat i jest gotowa do użytku
    instytucjonalnego i korporacyjnego

 

Kto stworzył Ripple ?

 

Za rozwojem projektu stoi amerykańska firma technologiczna, która została założona w roku 2012 pod nazwą Opencoin. W roku 2013 firma ta zmieniła nazwę na Ripple Labs, następnie w 2015 na Ripple. W tym czasie rozwijała ona protokół transakcyjny RTXP ( Ripple Transaction Protocol ).

Koncepcja działania Ripple została opracowana przez Jeda McCaleba. Budową systemu zajęli się zaś Arthura Britto i Davida Schwartz, którzy następnie skontaktowali się z Ryanem Fuggerem.

Fugger opracował pierwszy prototyp Ripple jako cyfrowy zdecentralizowany system monetarny
( RipplePay ). System został uruchomiony w roku 2005 i miał zapewnić bezpieczne rozwiązania płatnicze wewnątrz globalnej sieci.

 

Strona, whitepaper, kurs XRP

 

Informacje o rozwoju projektu kryptowalutowego, nowych partnerstwach czy dodaniu do kolejnych giełd, bardzo często przekładają się cenę samej kryptowaluty. Dlatego warto być na bieżąco i sprawdzać aktualne informacji na oficjalnej stronie projektu i kanałach społecznościowych.

Poniżej prezentujemy kilka bardzo przydatnych linków dotyczących projektu XRP: oficjalna strona XRP, Whitepaper,  największą społeczność, giełda, gdzie można sprawdzić aktualny kurs XRP.

 

Oficjalna strona XRP

https://ripple.com/xrp/

Whitepaper XRP

Ripple Whitepaper

Największa społeczność XRP

https://www.reddit.com/r/ripple

 

Popularna Giełda XRP

Binance

 

Jak działa sieć RippleNet ?

 

Żyjemy w bardzo pędzącym i skomunikowanym świecie. Na każdym kroku mamy do czynienia z błyskawicznym przekazem informacji: portale społecznościowe, komunikatory, e-maile. Pomagają one nam na co dzień i umożliwiają praktycznie natychmiastowe przesyłanie informacji.

Jednak w odniesieniu do bankowości tej błyskawiczności bardzo brakuje. Przepływy pieniężne odbywają się dość wolno, szczególnie w wymiarze międzynarodowym. To z kolei powoduje frustracje i poszukiwanie nowych rozwiązań, opartych na nowych technologiach.

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne, potrzebują dziś transakcji, które nie tylko będą przebiegać w czasie rzeczywistym, ale również nie będą generować zbyt dużych kosztów. Dodatkowo oczywiście muszą one być całkowicie bezpieczne. Naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom wychodzi RippleNet.

RippleNet jest globalną zdecentralizowaną siecią, która scala różne systemy płatnicze. Składa się ona z użytkowników takich jak np. korporacje, małe banki, małe i średnie firmy oraz członków w postaci większych banków czy dostawców usług płatniczych.

Schemat funkcjonowania sieci RippleNet jest iście rewolucyjny. Zmienia on bowiem dotychczas funkcjonujący model przepływu środków pieniężnych i pozwala bankom oszczędzić nawet do 70 % kosztów ponoszonych zwykle podczas transferu środków.

Jak to działa w praktyce ? Chcąc wysłać Dolary amerykańskie ( USD ) i odebrać meksykańskie Peso
( MXN ), system sprawdza, czy cały proces przebiegnie płynnie. Kiedy wszystkie elementy składowe się zgadzają, dochodzi do transferu środków.

Dolary zamieniane są na XRP na giełdzie partnerskiej. Następnie XRP trafiają na drugą giełdę partnerską, która zamienia XRP na walutę docelową, w tym przypadku meksykańskie Peso ( MNX ).
I teraz to, co najciekawsze – cały ten proces zajmuje max. 4 sekundy.

XRP kurs - RippleNet

 

 

Sprawdź kurs XRP na giełdzie

>> Przejdź do Giełdy

 


Aktualności z Tweetera firmy Ripple ( XRP ):Powyżej prezentujemy aktualny kurs XRP i wykres na przestrzeni ostatnich miesięcy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.